Każdy, kto myśli o zakupie domu lub mieszkania zapewne uważnie obserwuje także trendy na rynku finansów i nieruchomości. Nie każdy z nas znajduje się w sytuacji komfortowej na tyle, aby sfinansować skup swojego wymarzonego „M” za gotówkę. Potwierdzają to także dane dotyczące rynku sprzedaży domów i mieszkań- tylko 30% wszystkich transakcji finalizowanych jest poprzez zakup gotówkowy, natomiast pozostałe 60% to kredyty hipoteczne. Jak radzić sobie, kiedy kasy na wkład do kredytu nie ma?

Jak kupić dom bez wkładu do kredytu?

domy koszalinW obliczu obecnej polityki kredytowej banków oraz sytuacji na rynku nieruchomości wydaje się to być co najmniej nierealne, ale nie zawsze tak jest. Jeżeli interesuje nas rynek wtórny- w poszukiwaniu prawdziwych okazji inwestycyjnych warto wyruszyć tam, gdzie sprzedać dom lub mieszkanie chcą osoby prywatne. Być może uda nam się znaleźć kogoś, komu będzie zależało na możliwie jak najszybszej finalizacji transakcji. Jeśli jednak chcemy poczuć powiew prawdziwej świeżości i kochamy nowoczesne, inteligentne budownictwo- zakup wymarzonego domu lub mieszkania będzie strzałem w dziesiątkę. Wielu osobom wydaje się, że zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, takich jak np. domy Koszalin w nowym budownictwie są opcją wyłącznie dla ludzi o zamożniejszym portfelu. Nic bardziej mylnego! Mieszkanie od dewelopera kupić może każdy, a jedyną różnicą pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym jest to, jak długo poczekamy na odbiór kluczy do swojego „M”. Jak już wspomniałam na początku- nie każdy ma na tyle komfortową sytuację finansową, aby pozwolić sobie na zakup nieruchomości za gotówkę.

Na przeciw potrzebom konsumentów nie wychodzą również banki, coraz mocniej dokręcając śrubę i przyznając decyzje pozytywne coraz węższym grupom wnioskodawców. Rozwiązaniem problemu może być w tym przypadku kredyt deweloperski. Dzięki łagodniejszej polityce kredytowej sfinansowanie zakupu domu przez dewelopera może okazać się najlepszym wyjściem z sytuacji. Co prawda czas procesowania wniosku jest w tym przypadku tożsamy jak w przypadku zwykłej hipoteki, jednak tym co zdecydowanie ją przebija jest cena kredytu deweloperskiego- oddajemy praktycznie tyle samo ile pożyczyliśmy.

Related Posts