Gdy trzy lata temu po maturze zastanawiałam się „co teraz?” na pomoc przyszli mi rodzina, znajomi i Internet. Po rozmowie z bliskimi wiedziałam, że będę mogła pozwolić sobie na studiowanie w większym mieście a moi przyjaciele zapewnili mnie, że również postanawiają wyprowadzić się do innego miejsca. Poszukując odpowiednich dla siebie studiów znalazłam kierunek łączący moje zainteresowania. Po przyjęciu przez uczelnię do grona żaków poczęłam poszukiwać mieszkania, w którym mogłabym zamieszkać.

Gdzie wynająć pokój w Toruniu?

pokój wynajem toruńPrzez to, że postanowiłam pójść na studia dzienne a uczelnia nie znajduje się w moim rodzinnym mieście byłam zmuszona poszukać sobie mieszkania. Mogłabym równie dobrze dojeżdżać codziennie na zajęcia, ale byłoby to równie kosztowne, co męczące. Przeszukiwałam wszelkie portale oferujące pokój wynajem toruń okazał się mieć mi wiele do zaoferowania. Jako, że lubię ciszę i spokój poszukiwałam mieszkania z dala od centrum miasta. Wiedziałam, że mój świadomy wybór będzie się wiązał z koniecznością ciągłego dojeżdżania na uczelnię autobusem lub tramwajem, ale nie przerażało mnie to. Byłam bardzo zadowolona, gdy udało mi się znaleźć blok mieszkalny przy parku, z którego miałam kilku minut drogi na przystanek autobusowy. Jako, że wynajmowałam pokój nie musiałam się martwić o zbyt wygórowane koszta wynajmu, gdyż pojedynczy pokoik z dostępem do kuchni i łazienki nie jest tak dużym wydatkiem co mieszkanie na własność.

Ze wszystkich lat spędzonych w Toruniu na studiach najmilej wspominam te przeżyte z nowo poznanymi współlokatorkami w moim pokoju. Przez to, że mieszkanie miało też mniejsze pokoje zamieszkiwały je równie miłe i sympatyczne dziewczyny. Nie żałuję decyzji o zamieszkaniu w wynajmowanym pokoju i nie zamieniłabym go na żaden akademik.

Related Posts