Jak donoszą psycholodzy, śmierć rodzica jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych i stresujących wydarzeń w życiu każdego człowieka. Niemniej jednak jest czymś nieuniknionym i prędzej czy później czeka każdego z nas.

Proces kremacji jest stosunkowo szybki

kremacje krakówW momencie stwierdzenia śmierci klinicznej mózgu, lekarz oznajmia śmierć pacjenta. Rozpoczyna się niewątpliwie trudny czas żałoby dla jego rodziny oraz szereg formalności do spełnienia. Do niedawna większość pochówków odbywająca się na polskich cmentarzach polegała na umieszczeniu zwłok w trumnie, a następnie w przygotowanym wcześniej grobie. Kremacje kraków polegają na umieszczeniu papierowej trumny z ciałem w specjalnym piecu. Proces palenia zajmuje około trzech godzin. Powstałe w ten sposób prochy umieszcza się następnie we wcześniej zakupionej urnie. Ten sposób pochówku jest znacznie tańszy od tradycyjnego, bowiem od grabarzy nie wymaga się dokonywania dużego wykopu. Przy okazji tworzenia tej publikacji, warto zmierzyć się i obalić najpopularniejsze mity. Jeszcze do niedawna kościół katolicki uznawał kremowanie ciała za niedopuszczalne i odmawiał pochówku w obrzędzie. Fakt ten nadal jest obecny w opinii publicznej, a niestety nie ma najmniejszego potwierdzenia. Aktualnie dzięki rozporządzeniu głowy kościoła, kremacja jest jak najbardziej dopuszczalna wobec czego obawy osób starszych mogą zostać zmniejszone. Być może już za kilka lat, ze względu na stale zmniejszającą się powierzchnię cmentarzy i tym samym ograniczenie nagrobków konieczne okaże się wyłącznie kremowanie ciał, ponieważ do pochowania urny potrzeba mniej miejsca.

W pełni akceptuję i sam chciałbym być po śmierci skremowany. Urna z prochami wygląda znacznie bardziej dostojnie, niż trumna drewniana ulegająca po jej zakopaniu rozpadowi. Co warte podkreślenia, polskie prawo dopuszcza przechowywanie takich urn w domu. Można zatem umieścić ją w wyjątkowym miejscu, aby nigdy nie zapomnieć.

Related Posts