Cięcie drewna może wydawać się bardzo prostym, trywialnym wręcz zajęciem, ale każdy kto miał okazje dokonywać tej czynności wie, że pozory mylą i nie jest to takie łatwe i przyjemne jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka.

Piła tarczowa podstawą warsztatu

piła tarczowa do drewna globusKiedy myślimy o drewnie, prawdopodobnie mamy przed sobą dwa obrazy, ogień i drewniane meble. Oba są całkiem trafne ale ich pochodzenie jest zgoła inne. Ogień towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, z początku nie mieliśmy dostępu do żadnych innych paliw dla tego żywiołu z wyjątkiem drewna, już samo go rozpalenie było wielką sztuka dla naszych najwcześniejszych przodków. Nic więc dziwnego, że nawet po dziś dzień, mimo bardzo dużej ilości paliw zastępczych, to właśnie drewno jest pierwszym kojarzonym z ogniem materiałem palnym, wciąż całkiem popularnym w domowych paleniskach. Drugie wspomniane skojarzenie, mianowicie meble, to już znaczenie nowsza myśl, związana już z udomowieniem i budowaniem. Znów trzeba się odwołać do właściwości materiału jakim jest drewno, trudno znaleźć inny tak łatwo dostępny, łatwy w obróbce, lekki, a jednocześnie wytrzymały materiał. Jedyne co może z nim konkurować to nowoczesne tworzywa sztuczne, które to jednak i tak nie potrafią oddać tej nieuchwytnej duszy drewna. Mi w obróbce tego surowca pomaga piła tarczowa do drewna globus. Jest to wspaniałe narzędzie, umożliwiające mi precyzyjną, szybką o profesjonalną obróbkę tegoż materiału. Jakość tej maszyny w zestawieniu z ceną wypada niesamowicie korzystnie i dlatego jest tak warta polecenia. 

Każdy przydomowy warsztat powinien posiadać na wyposażeniu takie narzędzie jakim jest piła tarczowa, bez tego ani rusz. Ja wybrałem markę globus i jestem w stanie ją jak najbardziej polecić każdemu amatorowi pracy w drewnie. Nie zawiedzie się na pewno nikt.

Related Posts