Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wibrowania krwi z żyły. Pobierane jest bezpośrednio od pacjenta przed wykonaniem zabiegu.

Wampirzy lifting czyli terapia osoczem bogotopłytkowym

Wypełnianie zmarszczekosocze bogatopłytkowe toruń za pomocą osocza z własnej krwi polecane jest pacjentom, których skóra wymaga biostymulacji oraz odbudowy. Jest to także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na inne preparaty wypełniające. Preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny, dlatego nie niesie za sobą reakcji alergicznych. Zabieg ten może być również alternatywą dla kobiet obawiających się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu czy z różnych powodów medyczny nie chcą lub nie mogą poddać się operacji plastycznej w celu likwidacji zmarszczek. Przed wykonaniem zabiegu pobierana jest od pacjenta próbka jego krwi. Następnie odwirowywana jest ona w wirówce. Do odseparowanego osocza lekarz podaje specjalny odczynnik, który pobudza płytki krwi do produkcji białek stymulujących wzrost. Następnie podaje preparat w jeden z dwóch możliwych sposobów. Pierwszy z nich to metoda stosowana w mezoterapii a druga to wolumetria, czyli liniowo wzdłuż zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe toruń stosuje się w zabiegach wypełnienia zmarszczek w okolicach czoła, policzków, szyi, dekoltu, dłoni czy oczu. Niekiedy wampirzy lifting przeznaczony jest do hamowania procesu łysienia, stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczenia.

Efekty jakie możemy uzyskać po tym zabiegu to jędrna i elastyczna skóra, poprawa ukrwienia skóry oraz wygładzenie zmarszczek i fałd. Efekty utrzymują się zazwyczaj do sześciu miesięcy po wykonaniu zabiegu bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Related Posts