W czasie studiów na ASP, dorabiałem sobie w supermarkecie, pracując na kasie i rozkładając towary na półkach. Praca ta okazała się nie lada przygodą i zainspirowała mnie, do narysowania własnego komiksu o perypetiach młodego pracownika sklepu.

Magnesy z moją własną grafiką

magnesy reklamowe z własnym nadrukiemLudzie to naprawdę niezwykłe istoty, nie było tygodnia, bez afery na terenie obiektu handlowego, gdzie sobie dorabiałem. Szybko zauważyłem, że awanturujący się klienci dzielą się na trzy kategorie: młode kobiety z dziećmi, mężczyźni, którzy są amatorami procentów w płynie oraz starsze kobiety, które często nie rozumieją, jak funkcjonuje współczesny Świat. Tacy klienci posłużyli mi jako archetyp moich trzech głównych bohaterów: Heleny, typowej Matki Polki, Zdzisława, oraz Pani Janiny. Dla kontrastu dodałem także bohatera sprzedawcę, który codziennie musiał mierzyć się z absurdalnymi żądaniami przerysowanych klientów. Nieoczekiwanie mój komiks zdobył dużą popularność w Internecie. Moi zagorzali fani zaczęli udostępniać najzabawniejsze odcinki, w mediach społecznościowych, co okazało się być świetną reklamą. Zaczęło mi lawinowo przybywać czytelników. Wyczułem, że jest to dobry moment, żeby zacząć zarabiać na gadżetach, z postaciami z mojego komiksu. Na pierwszy ogień przygotowałem grafiki, które wysłałem do firmy wykonującej magnesy reklamowe z własnym nadrukiem. Znalazłem firmę, która zapewniała, że wykona druk najwyższej jakości, w rozsądnej cenie. Rzeczywiście, nie były to czcze przechwałki, przekonałem się o tym, kiedy otrzymałem paczkę z gotowymi magnesami.

Mój pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, magnesy wyprzedały się w przeciągu zaledwie tygodnia, a zamówiłem aż tysiąc sztuk. Domówiłem więc kolejny tysiąc i zacząłem planować projekty kolejnych magnesów oraz innych gadżetów. Myślę, że następnym razem zamówię kubki z nadrukiem.

Related Posts