Pluskwa domowa jest owadem, który żywi się krwią swojej ofiary. Wyposażona jest w układ kłująco-ssący. Są one niezwykle uciążliwe i coraz częściej spotykane. Pogryzienia przez nich są bardzo swędzące. Co zrobić kiedy pojawią się w naszym domu? Jak z nimi walczyć i co będzie najbardziej skuteczne?

Pluskwy i walka z nimi za pomocą oprysków

oprysk na pluskwySiedliskiem pluskiew jest łóżko i jego bezpośrednia okolica. Przenoszona jest wraz z człowiekiem i często jest pamiątką po spędzonych wakacjach. Mogą one występować zarówno w starych budynkach jak i nowoczesnych apartamentach oraz wysokiej jakości hotelach. Nie ma od tego reguły. Oprysk na pluskwy to nic innego jak koncentrat do samodzielnego przygotowania środka owadobójczego. Przy jego pomocy opryskujemy wewnętrzne pomieszczenia mieszkalne w celu ich pozbycia. Musimy ten zabieg przeprowadzić niezwykle dokładnie. Opryski należy przeprowadzać w odpowiednich odstępach czasowych, co siedem i czternaście dni. Zabieg ten niestety nie działa na jaja pluskiew, dlatego trzeba go powtarzać. Warto również każdorazowo zmieniać preparat, aby mieć pewność, że pluskwy nie uodporniły się na ten użyty poprzednim razem. Aby zlokalizować miejsce ich występowania trzeba z uwagą sprawdzić wszystkie zakamarki i szczeliny. Oprócz łóżka warto również zajrzeć pod listy podłogowe lub ramy obrazów. Na wszystkie te miejsca należy zastosować oprysk. Jeżeli w domu znajdują się dzieci należy zabezpieczyć zabawki, zwłaszcza te pluszowe i wyprać je w wysokiej temperaturze.

Preparat w postaci oprysku to skuteczny sposób na pozbycie się tego owada z naszych łóżek i domów. Należy stosować system rotacji środków, aby efekt był stu procentowy. Najskuteczniej będą działać skoncentrowane preparaty do rozrobienia z wodą, gdyż mają w sobie zdecydowanie większe stężenie środków owadobójczych.

Related Posts