busy do Holandii

W najbliższej przyszłości planowałam wyjazd do Belgii. Mieszka tam od lat moja przyjaciółka. Wyjechała w sumie od razu po maturze. Nie miała pieniędzy na to by iść na studia dzienne. A na zaoczne też nie było mowy. Bo musiała by wtedy łączyć pracę z nauką,a w tamtych czasach znalezienie pracy jakiejkolwiek w kraju graniczyło wręcz z cudem.

Podróże dzięki busom – busy do Holandii i do Belgii

busy do Holandii

Koleżanka postanowiła zatem, że wyjedzie do pracy za granice. W kraju nic ją nie trzymało. Nie miała wcale dobrych relacji z rodzicami, nie miała także chłopaka. Od czasu gdy wyjechała praktycznie się nie widywałyśmy. Ale podczas rozmowy zawsze serdecznie mnie zapraszała do siebie. Zawsze odmawiałam, jednak ostatnio stwierdziłam, że czemu nie. Powspominamy stare czasy, ja przy okazji pozwiedzam kraj, coś zobaczę i na pewno miło spędzę czas. Koleżanka mówiła, żebym przyleciała samolotem, ale ja za nic na świecie nie chciałam się na to zdecydować. Bałam się po prostu latania jak ognia. Znalazłam busy z Belgii do polski i pomyślałam, że z polski także musi coś analogicznie jeździć. Były tanie busy do Holandii z kujawsko pomorskiego z przystankiem niedaleko mnie. Jednak mnie przecież interesowała Belgia. Były także busy do Niemiec z pomorskiego i to odjeżdżające co godzinę. Były również busy z Niemiec do polski, ale z Polski do Belgii jak na złość nic nie mogłam znaleźć. Zaczynałam się pomału obawiać, że będę musiała wybrać samolot a ewentualnie busem wrócę do kraju. Gdy byłam już tak przerażona wizją lotu samolotem zadzwoniła koleżanka i oznajmiła, że jej znajoma będzie jechała właśnie z Polski do Belgii samochodem i będę mogła bez problemu się z nią zabrać. Byłam bardzo szczęśliwa z tego powodu. Można wręcz powiedzieć, że moje szczęście nie znało granic.

Także ta znajoma podrzuci mnie pod sam dom koleżanki. Mogłam już zacząć spokojnie myśleć tylko o tym co do niej zabiorę. I tak zastanawiałam się jakie sukienki zabiorę. Stwierdziłam, że nawet na tę okazje pojadę do galerii i kupie sobie coś nowego, aby ładnie wyglądać podczas tej wizyty.

Related Posts