Skórzane elementy w samochodzie kojarzą się z klasą i elegancją. Tapicerka skórzana jest prostsza w czyszczeniu od materiałowej, lecz narażona jest na inne czynniki, które mogą ją zniszczyć. Promienie słoneczne czy niewłaściwy sposób użytkowania mogą doprowadzić do powstawania dziur i przetarć.

Renowacja skórzanych tapicerek w samochodzie

renowacja tapicerki skórzanej w samochodzieDziury i przebarwienia na skórzanych fotelach nie wyglądają dobrze. Psują one wygląd całego wnętrza samochodu, poza tym przez to siedzenie na nich może być niekomfortowe. Kiedy przetarcia i plamy na tapicerce zaczynają być nie do zniesienia, należy zdecydować się na jej odnowę. Renowacja tapicerki skórzanej w samochodzie polega na naprawie widocznych zniszczeń na ich powierzchni. Uszkodzoną skórę usuwa się przy pomocy specjalnego zmywacza, a następnie pokrywa tak zwaną skórą w płynie. Wypełnia ona drobne ubytki na powierzchni fotela, które następnie poddaje się szlifowaniu oraz malowaniu. Ważny jest dobór odpowiedniego odcienia farby, aby miejsce uszkodzone nie odznaczało się na tle całości. Po zakończonym malowaniu fotele nabłyszcza się oraz nakłada się krem, który sprawia, że w przyszłości pęknięcia i otarcia pojawią się dużo później. Przebarwienia oraz plamy usunąć można przy pomocy profesjonalnych środków czyszczących, przeznaczonych do skór. Warto również zainwestować w środek konserwujący, aby uniknąć częstych napraw naszej skórzanej tapicerki samochodowej.

Renowacja oraz konserwacja skóry to podstawa, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Profesjonalne firmy, które się tym zajmują, w celu usunięcia ubytków oraz przetarć, najczęściej stosują metodę płynnej skóry. Jest to proces, po którym fotele samochodowe wyglądają jak nowe i nikt nie jest w stanie zobaczyć, które miejsce było wcześniej uszkodzone. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, należy regularnie natłuszczać i konserwować skórę.

Related Posts