Pewnego dnia odebrałam telefon z propozycją poprowadzenia zajęć plastycznych związanych z techniką decoupage dla starszych pań uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu III wieku. Panie chciały się nauczyć na zajęciach zdobień techniką decoupage.

Praca z papierem ryżowym do decoupage to czysta przyjemność

papier ryżowy do decoupagePani, która zadzwoniła opowiadała, że jej koleżanki są bardzo aktywne, chętne do nauki, a przy tym bardzo zdyscyplinowane. Pomyślałam, że to świetny pomysł w końcu pracowałam z dziećmi oraz trudną młodzieżą, a zatem praca z babciami też może być ciekawym doświadczeniem zawodowym. Umówiłyśmy się na drugi dzień na spotkanie z grupą. Po przyjściu na miejsce zastałam około dwudziestu starszych, eleganckich i uśmiechniętych pań, babć, które ani myślą bawić po całych dniach wnuki. Panie zapisały się na zajęcia uniwersytetu, aby nadal uczyć się czegoś nowego, jeździć na wycieczki lub organizować wieczorki taneczne. Na spotkanie przyniosłam kilka eksponatów zdobionych techniką decoupage serwetkowego, a także te, bardziej profesjonalne, gdzie do zdobienia został wykorzystany papier ryżowy do decoupage. Poinformowałam od razu panie, że zdobienie techniką serwetkową jest tanie, ale trudniejsze, ponieważ serwetki często się rwą, marszczą pod wpływem kleju oraz, że osoby początkujące mogą zniechęcić się do tej techniki. Zaproponowałam, aby panie zakupiły sobie gotowy papier ryżowy do decoupage ponieważ praca będzie wówczas łatwiejsza, a i efekty ciekawsze. Panie po naradzie postanowiły zrobić składkę i mnie powierzyć zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów. Miałam więc kupić nie tylko papier ryżowy do decoupage, ale również i specjalny klej, pędzelki oraz lakier ochronny. Na następnych zajęciach po dokładnym opisaniu metody postępowania w technice decoupage zaczęło się wielkie ozdabianie słoików, butelek, a nawet kieliszków do szampana. 

Panie były zachwycone techniką decoupage. Papier ryżowy do decoupage pozwala na pracę nie tylko szybszą i wygodniejszą, ale przede wszystkim o wiele bardziej efektowniejszą, aniżeli przy użyciu zwykłych serwetek. Jest to technika tak prosta, że bez problemu poradzi sobie z nią każdy laik.

Related Posts