Podczas wielu profesjonalnych inwestycji budowlanych jak i podczas drobnych remontów przy domowych nie zbędne okazuje się użycie kotew stalowych. Mało kto zdaje sobie sprawę jak ważnymi elementami są. To w dużej mirze od nich zależy sztywność konstrukcji oraz jej wytrzymałość. Poprawnie zamocowane kotwy spełniają swoje zadania ze stuprocentową skutecznością. 

Etapy montowania kotwy stalowej w powierzchni betonowej

solidne kotwy staloweNawet profesjonalni budowlańcy często mają problem z prawidłowym zamocowaniem kotwy w betonowej powierzchni. Wszystkie solidne kotwy stalowe to bardzo zaawansowane elementy budowlane. Ich proces produkcji musi odbywać się w zgodzie z restrykcyjnie ustalonymi standardami bez jakichkolwiek ustępstw. Muszą zostać wytworzone z materiałów odpornych na korodowanie. Proces prawidłowego kotwiczenia tych elementów w ścianie czy też gruncie jest stosunkowo prosty i trzeba go wykonywać w określonej kolejności. Pierwszym zadaniem jakie musimy wykonać jest dokładne oczyszczenie powierzchni w której mocowana będzie kotwa. Następnym zadaniem jest wykonanie odpowiednio głębokich odwiertów najlepiej przy pomocy sprzętu o bardzo dużej mocy specjalnymi wiertłami. Po wykonaniu otworów trzeba się dokładnie pozbyć wszystkich grudek oraz pyłu. Najczęściej do tego zadania używane jest sprężone powietrze. Ostatnim krokiem jest umieszczenie kotwy w otworze oraz dokręcenie jej odpowiednią liczbę obrotów w celu stałego zaciśnięcia się jej w otworze. Wykonanie wszystkich tych etapów zagwarantuje prawidłową pracę kotwy oraz maksymalne usztywnienie mocowanego elementu.

Decydując się na montaż kotwy stalowej w powierzchni betonowej należy pamiętać o zastosowaniu się do wyżej wymienionych elementów montażu. Jeśli któryś z nich zostanie pominięty np oczyszczenie otworu element może nie spełnić naszych oczekiwań. Specjalistyczny klucz którym dokręcamy kotwy zazwyczaj dołączany jest do zestawu który kupujemy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zaleca się skonsultowanie ze sprzedawcą. 

Related Posts