Z usług firm budowlanych przede wszystkim korzystają klienci indywidualni, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. To z kolei powoduje, że budowlańcy muszą rejestrować swoją sprzedaż za pomocą urządzeń fiskalnych.

Ile kosztuje kasa fiskalna?

kasy fiskalne dla budowlańcówNa rynku działa kilkanaście tysięcy firm specjalizujących się w sprzedaży wszelkich urządzeń fiskalnych i akcesoriów z nimi współpracującymi. Nabywają je przede wszystkim firmy handlowe i usługowe, które obsługują klientów indywidualnych. Do wyboru mają kasy fiskalne stacjonarne lub mobilne, które różnią się nie tylko wyglądem i rozmiarem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi i niektórymi funkcjami. Zgodnie z ustawą, która wejdzie w życie z dniem pierwszego lipca dwa tysiące dwudziestego pierwszego roku, kasy fiskalne dla budowlańców muszą być online. Są to modele, które mają wbudowany moduł umożliwiający zdalne łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas, w celu przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Urząd Skarbowy za pomocą jednostki CRK tworzy swoistego rodzaju bazę danych na temat obrotów w konkretnych firmach. W branży budowlanej najlepiej się sprawdzają  kasy mobilne, które można obsługiwać w dowolnym miejscu, ponieważ ich akumulatory pozwalają na pracę przez kilkadziesiąt godzin bez konieczności ładowania. W zależności od wybranego modelu, na kasach można generować paragony i faktury. Zakup takiej kasy może być sporym wydatkiem, biorąc pod uwagę, że niektóre modele kosztują nawet po dwa tysiące złotych.

Jeżeli przedsiębiorca nabywa pierwszą kasę fiskalną w swojej firmie, to może liczyć na dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych. Przysługuje ono każdemu objętemu obowiązkiem posiadania kasy w związku z otwarciem firmy lub zmianą przepisów w trakcie roku.

Related Posts