projektant wnętrz

Może i coraz bardziej popularny ale jeszcze nie do końca doceniany jest zawód jako projektant wnętrz. Myślimy, że to takie proste skończyć odpowiednią szkołę i urządzać mieszkania pod modne trendy.

Projektant wnętrz a perfekcjonizm

projektant wnętrzDlaczego ten zawód nie jest przez nas uznawany? Ja widzę w nim same zalety, żadnych wad. Wiem też, że szkolenie w tym kierunku jest bardzo trudne. Jak już zostanie skończone możemy utworzyć własną firmę lub pracować dla kogoś. Architekt wnętrz musi za każdym razem stworzyć unikatowy projekt pod potrzeby konsumenta. Nie może opierać się tylko na jednym czy dwóch, wtedy prawie każde pomieszczenie byłoby takie same. Architekt to osoba bardzo kreatywna. Można nazwać ją artystą bo to co tworzy to sztuka. Jeżeli nie do końca się przekonujemy spójrzmy chociażby na przykład filmów i seriali. Nie raz nam się zdarzyło zobaczyć naprawdę ładne pomieszczenie. Każde z nich wygląda oryginalne, przypuszczam, że wszyscy znaleźliby mieszkanie idealne dla siebie, takie o jakim zawsze marzyliśmy. Tak samo miejsca w których prawie codziennie bywamy. Projektowanie wnętrz sklepów wcale nie jest takie proste. Kawiarnie, sklepy z ciuchami, kluby zawsze wyglądają perfekcyjnie. Dobrze dobrana, zachęcająca nas do powrotu kolorystyka. Pasujące do tego wszystkiego meble i urządzenia. Kto za to wszystko odpowiada? Oczywiście, że architekt. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w taką stronę, że w przyszłości nie będzie możliwości nie korzystania z usług projektanta. Liczę, że ten zawód zostanie doceniony i że coraz więcej kreatywnych ludzi skupi się na tej branży. Każde pomieszczenie będzie wyglądało perfekcyjnie a my będziemy czuli się w nich fantastycznie. Biuro projektowe będzie na wyciągnięcie ręki. Już teraz można zauważyć, że Gdańsk oferuje nam wiele firm zajmujących się projektowaniem. Może kiedyś to miasto zostanie uznane jako stolica architektów wnętrz?

Z tego co wiem właśnie dużo osób tam zaczynało. Są to ludzie z pasją i miłością do tego czym się zajmują. Doceńmy tych niezwykłych ludzi, bo oni są przyszłością. Mam szczególnie uzdolnionych znajomych w firmie Studio Potorska – Gdańsk.

Related Posts