Dla kukurydzy nawóz jest bardzo ważny. Nie tylko do tego żeby urosła prawidło i żeby miała dobrze wyrzeźbioną kolbę, ale także dlatego aby smak był odpowiedni to znaczy półsłodki. Kukurydza jest bardzo ważna dla gospodarki, ponieważ jest z niej robiony popcorn. Nie zdajemy sobie prawy z tej jak ważną rolę odgrywa w tj kwestii odpowiedni nawóz.

Czy kukurydza urośnie bez nawozu?

nawóz do kukurydzyByć może wydaje się komuś, że urośnie i nawet ma w tej kwestii poniekąd rację. Ale pytanie brzmi: jaka urośnie? Czy odpowiedniej wielkości? Czy w odpowiednim kolorze? Czy jej smak będzie taki jak być powinien?  tu odpowiedź niestety brzmi: nie. Bez nawozu nie ma dobrej kukurydzy- nawóz do kukurydzy jest niezbędny i jeszcze raz niezbędny! Nawet idąc do kina i kupując popcorn nie myślimy o tym, że został on zrobiony z odpowiedniej kukurydzy- czyli takiej, która miała wszystkie minerały potrzebne do prawidłowego wzrostu. Nawóz zawiera wiele minerałów, które sprawiają, że kukurydza osiąga prawidłowy rozmiar i jest bardzo smaczna. Tak więc widzimy ile zawdzięcza na przykład kino rolnikowi, który nawoził swoją kukurydzę. Przecież każdy widz oczekuje, że popcorn będzie smaczny. Jeśli się zawiedzie to więcej już może do kina nie przyjdzie. Dlatego warto o tym pamiętać. 

Widzimy więc jednoznacznie, że nawóz jest potrzebny. Używamy go do roślin ozdobnych a co dopiero do roślin, które są jadalne. Każdy z nas chce, aby sałatka z kukurydzą była smaczna i aby nasi goście chętnie ją zjedli. Tak więc nawóz jest bardzo ważny, a wręcz kluczowy przy uprawie kukurydzy. Tak jak zostało wspomniane- kukurydza bez nawozu może i urośnie, jednak walory smakowe będą pozostawiały wiele do życzenia, nie mówiąc już o jej wyglądzie, wielkości i innych kwestiach. Pamiętajmy zawsze o nawozie. 

Related Posts