Suplementy diety na stałe wpisały się do naszego codziennego życia. Suplementowanie witamin często jest jedynym sposobem na to, aby utrzymać ich prawidłowy poziom w organizmie. Istnieją także inne suplementy, których działanie bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie czy zdrowie. Do takiego należą właśnie kapsułki ze złocieniem maruna. Jak działają?

Niesamowite właściwości złocienia maruna 

złocień maruna suplement dietyZłocień maruna to roślina, którą możemy kojarzyć także pod nazwą wrotycz. Powszechnie występuje na terenie całej Europy. Zioło to stosowane jest od dawna, znane było powszechnie w tradycyjnej medycynie ludowej. Nawet starożytni Grecy używali go na bóle głowy, brzucha czy różnego rodzaju zapalenia. Stosowano ją także do leczenia zębów oraz doraźnie przykładano w miejsca podrażnione po ukąszeniach owadów. Aktualnie złocień maruna suplement diety stał się popularnym produktem, który możemy zakupić w każdej aptece. Złocień maruna jest źródłem wielu cennych składników odżywczych, na przykład flawonoidów czy kumaryn. Roślina ta jest z powodzeniem stosowana w tak zwanej fitoterapii, czyli w leczeniu przy pomocy naturalnych ziół czy roślin. Jest to środek przeznaczony do zwalczania silnych bólów migrenowych. Skutecznie przeciwdziała nie tylko bólowi, ale także dzięki złocieniowi pozbędziemy się mdłości, które często towarzyszą migrenie. Suplementacja kapsułek, ale także picie naparów z złocienia maruny, spowoduje zmniejszenie się częstotliwości ataków migreny, a także złagodzenie jej objawów.

Migrena to coś, z czym musi zmagać się naprawdę wiele osób. Często po wykorzystaniu niemal wszystkich możliwości walki z chorobą, pozostają nam jedynie naturalne, tradycyjne sposoby. Na migrenę warto więc  wypróbować ziele złocienia maruny, który stosowany regularnie zmniejszy dolegliwości bólowe oraz spowoduje mniejszą częstotliwość ataków.

Related Posts