Niestety, nie jest możliwa ocena wszystkich ważnych parametrów metodą , ale na pierwszy rzut oka możemy wiele powiedzieć o węglu. Słaby węgiel kamienny o niskiej wartości opałowej jest szarawo-czarny, matowy. Mają one wyraźnie warstwową strukturę i są bardzo łatwe do rozdrobnienia, czasami wystarczy upuścić je na twardą powierzchnię.

Jak kupić dobrej jakości węgiel?

węgiel workowany wrocławPonadto, niektóre węgle mają złote paski, co jest również cechą charakterystyczną węgla o niskiej wartości opałowej. Wysokiej jakości węgiel workowany wrocław jest tym bardziej kaloryczny, im bardziej wyrazisty i jasny jest jego kolor. Węgiel taki może mieć strukturę nieco warstwową, ale do jego rozdzielenia potrzebna będzie znacznie większa siła niż w przypadku węgla niskogatunkowego. Przy zakupie tego rodzaju węgla drzewnego można spodziewać się wysokiej zawartości popiołu po jego spaleniu. Nie jest to jedyny niedobór węgla z zawartością kamienia, czasami jeśli jest za dużo węgla, to po prostu się nie pali i usuniemy zwykły kamień. Dużą uwagę należy zwrócić na wilgoć w węglu, ponieważ słaby, niskokaloryczny węgiel jest podobny do dobrego, wysokokalorycznego paliwa w stanie mokrym. Słaby węgiel zachowuje się jak gąbka, absorbuje wodę, więc jego wilgotność często przekracza wszelkie. Takie paliwo może powodować problemy. Współczesny rynek węgla jest pod wieloma względami bardzo zróżnicowany, zwłaszcza pod względem ceny i jakości.

Najbardziej popularny jest węgiel, który ze względu na szereg właściwości, np. spiekalność, zawartość substancji lotnych, ciśnienie rozprężania i ciepło spalania dzieli się na następujące typy technologiczne, co z kolei wpływa na specyficzne zastosowanie tego paliwa. Węgiel staje się tu głównym źródłem ciepła. Potencjalny użytkownik wie, że inne dostępne źródła są dla niego zbyt drogie.

Related Posts