Większość dzieci swoją rowerową przygodę zaczyna w wielu paru lat na rowerku biegowym, w którym nie ma pedałów tylko dziecko odpycha się nóżkami. Jak opanuje tą technikę jazdy, to możemy sprzęt zmienić na klasyczny rower czterokołowy, który jest ostatnim przystankiem przed jazdą na dwukołowym modelu.

Co musi mieć dziecięcy rower Kross?

dziecięce rowery krossJeżeli nasze dziecko już potrafi stabilnie i pewnie jeździć na dwóch kółkach, to warto mu zakupić profesjonalny rower dopasowany do jego możliwości. Dla dziewczynki są specjalne ramy damki a dla chłopów klasyczne ramy trójkątne. Dziecięce rowery kross przede wszystkim muszą być lekkie, ponieważ w razie ewentualnego wypadku ciężki rower przygniatając dziecko mógłby mu zrobić krzywkę. Rama zazwyczaj jest wykonana z aluminium, które się doskonale sprawdza w górskich rowerach. Rowery kross są wyposażone w przednie amortyzatory, które znacznie zwiększają komfort jazdy i skutecznie minimalizują wstrząsy podczas jazdy na nierównym terenie. Dziecięce rowery mają sześć biegów, które w zupełności wystarczają do jazdy miejskiej a również po terenach górzystych. Dodatkowo zakupiony model można doposażyć o niezbędne dla dziecka elementy jak na przykład uchwyt na bidon, który jest koniecznością przy dłuższych wycieczkach, przednia lampka ledowa ma baterię oraz tylna odblaskowa. Jeżeli nie chcemy aby naszemu dziecku nie zabrakło najpotrzebniejszego sprzętu w trakcie wypadu, to na górnej części ramy możemy zamontować podręczną pompkę z zestawem końcówek pasujących do wszystkich wentylków. 

Rower Kross to świetny wybór dla dziecka w każdym wieku. Jego rama może być regulowana, dzięki czemu dwa koła rosną razem z naszą pociechą i jeden model starcza na więcej lat użytkowania. Długa, bo aż czteroletnia gwarancja daje poczucie bezpieczeństwa użytkowania.

Related Posts