Od początku ludzkości staraliśmy się wykorzystać otaczającą nas przyrodę zarówno w celach kosmetycznych jak i leczniczych oraz konsumenckich. Obserwując świat zwierząt nauczyliśmy się wykorzystywać rośliny. Poznaliśmy ich właściwości  i właściwy sposób przetwarzania w celu użycia. Zrozumieliśmy zależność która mówi, że człowiek nie może istnieć bez otaczającej go przyrody.

Zastosowanie konopnych maści

maści konopne z ziołamiW ostatnim czasie bardzo wiele można usłyszeć o maściach konopnych. Są to preparaty które przebojem wdarły się na nasz rynek farmaceutyczny i kosmetyczny i bardzo szybko znalazły rzesze zwolenników. Konopie przez jednych uważane za trujący narkotyk przez innych za cudowne lekarstwo. Ich lecznicze właściwości wykorzystywała już medycyna ludowa. Tworzone na ich bazie różnego rodzaju mikstury, kremy, maści oraz inne preparaty mają naukowo potwierdzone i udowodnione właściwości lecznicze. Szczególnie mowa tutaj o preparatach takich jak maści konopne z ziołami. Możemy kupić je w aptekach, dobrych sklepach zielarskich lub przez Internet. Mają delikatną konsystencję dzięki czemu łatwo się rozprowadzają i wchłaniają. Ich działanie przeciw zapalne i łagodzące podrażnienia pozwalają na zachowanie zdrowego i ładnego wyglądu. Terapia nimi pozwala na leczenie długo gojących się ran i owrzodzeń. Natomiast olej z nasion stanowi doskonałą odżywkę do włosów, wzmacnia je nawet po chemioterapii. Możemy je kupić bez recepty w pojemnikach o różnej wielkości i gramaturze.

Jak więc widzimy otaczająca nas przyroda dostarcza wielu produktów które możemy wykorzystać w każdej dziedzinie życia. Wystarczy mądrze się z nimi obchodzić i racjonalnie wykorzystywać. Mogą stanowić cenne źródło składników które możemy wykorzystać w kosmetologii i medycynie. Wystarczy odpowiednio je przetworzyć.

 

Related Posts