Współcześnie do manicure wykorzystuje się przeważnie lakiery hybrydowe. Te produkty w ciągu kilku lat zyskały tak ogromną popularność, że ciężko sobie wyobrazić powrót do tradycyjnych lakierów. Należy się jednak zastanowić które lakiery są lepsze i zdrowsze dla naszej płytki paznokcia. 

Właściwości lakierów do paznokci

ceny lakierów do paznokciZ lakierów tradycyjnych wciąż często korzystają nasze mamy i babcie, nie mogąc się przyzwyczaić do lakierów utwardzanych w lampach. Zarówno lakiery hybrydowe, jak i zwykłe mają swoje wady i zalety, z którymi należy się zapoznać przed wykonaniem manicure. Jedną z największych zalet lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Poprawnie zaaplikowane, zabezpieczone warstwą top coat’u i utwardzone w lampie LED lub UV lakiery potrafią utrzymywać się na płytce paznokcia od dwóch do nawet czterech tygodni. Dodatkowym atutem jest również to, że utwardzony w lampie lakier nie wymaga schnięcia, dzięki czemu od razu, bez obaw o zniszczenie manicure można zająć się codziennymi czynnościami. Oprócz lakierów hybrydowych często używane są również żele oraz bazy służące do przedłużania paznokci. Żelem można przedłużyć paznokieć nawet o kilka centymetrów, przy czym ten sposób budowania jest bardzo trwały (żel utrzymuje się na płytce paznokcia do kilku tygodni, a ewentualny odrost wystarczy uzupełnić). Pomimo wielu zalet lakierów hybrydowych, lakiery tradycyjne wciąż mają swoje grono fanek. Manicure tradycyjny nie jest tak trwały jak hybrydowy, jednak i to dla niektórych może być zaletą — kolor paznokci można łatwo zmienić, ścierając lakier wacikiem nasączony zmywaczem. Długość przygotowywania i wykonywania manicure tradycyjnego jest również dużo krótsza niż w przypadku hybrydowego, jednak tu należy zarezerwować dodatkowy czas na oczekiwanie na wyschnięcie lakieru. Mówi się również, że manicure tradycyjny nie obciąża tak płytki paznokcia jak hybrydowy. Ceny lakierów do paznokci są porównywalne, choć w okazyjnych cenach łatwiej jest znaleźć lakiery tradycyjne. Wykonując manicure hybrydowy należy liczyć się jeszcze z kosztami takich akcesoriów jak lampa, bloczki polerskie, odpowiednie pilniki, baza oraz top i innych.

Choć w ostatnim czasie to lakiery hybrydowe są zdecydowanie na topie, tradycyjne lakiery do paznokci wciąż mają dość szerokie grono fanów. Zwolennicy zwykłych lakierów chwalą sobie szybkość wykonania manicure, a także jego bezinwazyjność — poprawnie wykonany nie szkodzi płytce paznokcia.

Related Posts