W wyprawce, jaką przyszła mama powinna skompletować przed porodem, nie może zabraknąć ładnej, a przede wszystkim wygodnej koszuli do karmienia. Bawełniane ubrania polecane są dla przyszłych mam karmiących niemowlęta. Nawet Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by karmić niemowlę jak najdłużej. wygodny strój idealnie sprawdzi się w szpitalu i po powrocie do domu. 

Podstawowe elementy wyprawki do porodu

koszula nocna do karmieniaJuż na kilka tygodni przed porodem, warto zakupić bawełnianą, wygodną koszulę przeznaczoną do karmienia w nocy. Wstawanie o różnych porach, na życzenie noworodka nie należy do łatwych zadań. To oczywiście duże wyzwanie dla świeżo upieczonej mamy. Dzięki nocnej koszuli ze ze specjalnymi funkcjami wspierającymi karmienie w pozycji leżącej, podczas wybudzenia się ze snu. Jak powinna wyglądać specjalna koszula nocna do karmienia? Jej główną cechą powinna być wygoda. W sklepach dla mam i noworodków dostępne są bardzo różnorodne modele. Można kupić rozmiar uniwersalny, oversize, bardzo wygodny zwłaszcza po porodzie, lub elegancką podomkę. Jeśli chodzi o rękawy, to koszule dla mam karmiących mogą mieć zarówno bardzo długie rękawy, krótkie, typu T-shirt, jak również trzy czwarte. Wszystko zależy od preferencji przyszłej mamy, od tego, w czym będzie się najlepiej czuła. Dobre samopoczucie przekłada się bowiem na mniejszy stres i lepszą opiekę nad noworodkiem. Przed zakupem warto sprawdzić ofertę sklepów dla matek.

Więź matki i dziecka jest bardzo silna. Po porodzie najlepszym sposobem na podtrzymanie tej relacji jest karmienie dziecka piersią. w tym celu warto zaopatrzyć się w wygodne ubrania. Nocna koszula dla mam karmiących może być wygodna i stylowa. Dodatkowo jest duży wybór wzorów oraz fasonów – od długich po krótkie, obcisłe i seksowne.

Related Posts