Zawsze, kiedy decydujemy się na pomoc biura rachunkowego, to musimy również zdecydować czy wszystkie faktury i inne dokumenty przechowujemy osobiście, czy przekazujemy oryginały do biura rachunkowego. Warto również ustalić odpowiedni kontakt z naszą księgową, ponieważ możemy kontaktować się telefonicznie lub za pomocą poczty email.

Kiedy należy wysłać dokumenty do księgowej?

księgowość dla firm warszawaKolejnym bardzo ważnym pytaniem, które musi zadać przedsiębiorca w biurze rachunkowym jest to, w jakim terminie ma przesyłać dokumenty do rozliczenia. Będziemy mieli wtedy ustaloną konkretną datę, aby do 15 dnia następnego miesiąca wysłać wszystkie dokumenty do rozliczenia i wtedy w ciągu kilku dni otrzymamy odpowiedni dokument, na którym mamy podatek do zapłacenia, a także pełne rozliczenie firmy. Warto również sprawdzić, czy biuro rachunkowe posiada internetową księgowość dla firm Warszawa to miasto, gdzie będziemy mogli znaleźć wiele biur rachunkowych oferujących w pełni funkcjonalny system księgowy. Faktury wtedy wystawiamy automatycznie i zapisują się one na zawsze w systemie, dzięki czemu nie musimy później ponownie wprowadzać się danych kontrahenta i oszczędzamy w ten sposób mnóstwo czasu. Dodatkowo nie musimy za każdym razem drukować faktury dla klienta, ponieważ wysyłamy ją za pomocą poczty email, co jest znacznie szybsze i oszczędza sporo czasu. Warto również upewnić się, czy biuro rachunkowe posiada dodatkowo doradcy podatkowego, który pomoże nam w optymalizacji podatków.

Będziemy wtedy mogli liczyć na to, że nasza firma będzie płaciła znacznie mniejsze podatki i więcej pieniędzy zostanie na koncie firmowym. Takie rozwiązanie pozwoli pozyskać dodatkowe fundusze, które będziemy mogli przeznaczyć na rozwój firmy albo zatrudnienie dodatkowych pracowników lub zakup nowych maszyn albo urządzeń.

 

Related Posts