Odwiedzając różnego rodzaju salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie czy warsztaty, możemy natknąć się na specyficzny rodzaj krzeseł. To tylko element ogólnego wyposażenia, bowiem dany rodzaj pracy wymaga często specjalnego umeblowania, które odznacza się odpowiednią funkcjonalnością. Krzesła stanowią jednak szczególny element wyposażenia, bowiem bezpośrednio wpływają na komfort pracownika.

Czy rodzaj krzesła ma jakieś znaczenie?

krzesła specjalistyczneNawet jeśli wykonuje się pracę wymagającą wysiłku fizycznego, to i tak często czyni się to na siedząco. Warto o tym pamiętać. Z tego powodu odpowiednie miejsce do siedzenia w pracy jest bardzo istotne, chociaż pozornie może wydawać się błahym problemem. Zarówno długotrwałe stanie, jak i siedzenie są w dłuższej perspektywie szkodliwe dla zdrowia, dlatego należy od czasu do czasu zażyć trochę ruchu lub zmienić postawę. Tego wymaga higiena pracy. Jednakże dbałość pracownika na niewiele się przyda, jeżeli krzesło na którym siedzi jest nieodpowiednie. Powinno ono umożliwiać prawidłowe ułożenie ciała, odpowiednie do rodzaju wykonywanego zajęcia, jak i zapewniać komfort pracy. Służą do tego krzesła specjalistyczne. Przez lata wykształciło się wiele ich rodzajów. Najczęściej spotykamy te przeznaczone do pracy przy komputerze. Są one odpowiednie dla osób wykonujących wszelkiego rodzaju prace biurowe. W salonach kosmetycznych czy laboratoriach bardzo ważne jest antypoślizgowe siedzisko a także duża mobilność krzesła.

Krzesła z przeznaczeniem dla przemysłu produkuje się często z niepalnych materiałów. Charakterystyczną cechą jest to, że większość krzeseł specjalistycznych jest obrotowa i wyposażona w regulację wysokości. Pozwala to na szybkie przemieszczanie się bez potrzeby podnoszenia się z krzesła i natychmiastowe dostosowywanie postawy ciała do aktualnie wykonywanej czynności.

 

Related Posts