bryczesy damskie

Chcesz zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia sportowe i zastanawiasz się jaka dyscyplina sportu będzie najlepsza i najbardziej wpłynie na jego rozwój zarówno psychiczny jak i fizyczny? My zdecydowanie polecamy jazdę konną i postaramy się to solidnie uzasadnić.

Praktyczne bryczesy damskie

bryczesy damskiePrzede wszystkim jazda konna wzmacnia mięśnie całego ciała, uczy koordynacji ruchów i rozwija równowagę, dostarcza regularnego ruchu fizycznego. Jazdę konną można uprawiać przez cały rok, zapewnia więc ona ruch na świeżym powietrzu zarówno latem, jak i zimą. Nieocenioną zaletą jazdy konnej jest też samo obcowanie ze zwierzęciem, które po pierwsze jest bardzo przyjemne, a po drugie uczy odpowiedzialności za konia, a także opieki nad nim. Instruktorzy uczą jakie są akcesoria jeździeckie i praktyczne bryczesy damskie, jaki sprzęt należy używać, kiedy i jak stosować poszczególne ochraniacze dla konia, jak siodłać konia, jak czyścić itp. W stadninie dzieci mają też szansę poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach, jest to więc doskonała okazja dla niego do nawiązania nowych przyjaźni. Obcowanie z końmi może też rozwinąć w dziecku dodatkowe pasje np. chęć fotografowania czy malowania tych pięknych i dostojnych zwierząt. Być może też dziecko po pewnym czasie wystartuje w lokalnych zawodach lub pokazach jeździeckich, co jest doskonałą okazją do oswajania się z występami przed publicznością i pokonywaniem stresu.

A może Ty włożysz na siebie bryczesy damskie lub męskie i też dosiądziesz konia? Zyskasz coś co będziesz robić ze swoim dzieckiem, co umocni waszą więź.

Related Posts