W pierwszym etapie technolog dokonuje pomiarów dywanu, aby dokładnie obliczyć koszt usługi. Płatność jest dokonywana dopiero po zwrocie dywanu w stanie czystym. Przeprowadzane jest również badanie stopnia zanieczyszczenia i czasu czyszczenia. Następnie dokonuje się czynności chemiczno-mechaniczne zmierzające do pozbycia się kurzu i plam.

Etapy prania dywanów

pranie dywanów cenaKolejny etap czyszczenia odbywa się na urządzeniu do wybijania kurzu, zbierania włosów i wełny.  Na tym etapie z dywanu usuwany jest cały kurz, brud, zanieczyszczenia. Resztki zanieczyszczeń są następnie usuwane za pomocą odkurzacza szczotkowego. Następnie produkt zwilża się wodą i nakłada szampon do dywanów. Na tym samym etapie dobierany jest detergent. Wszystkie stosowane szampony to profesjonalne specjalistyczne detergenty do usługi, jaką jest pranie dywanów Cena tych środków jest rozsądna do oczekiwanych rezultatów. Następnie mamy etap mechanicznego czyszczenia dywanu maszyną rotacyjną po obu stronach. I to jest jednym z głównych etapów i najważniejszych. Duża obrotowa szczotka powoduje mechaniczne działanie produktu, podczas gdy roztwór czyszczący jest również dostarczany do szczotki. W fazie czyszczenia mechanicznego gołym okiem widać, jak dywan staje się lżejszy i czystszy. Po oczyszczeniu mechanicznym roztwór myjący jest spłukiwany i zasysany przez maszynę ekstrakcyjną. Następnie konieczne jest sprawdzenie dywanu przez technika pod kątem ewentualnych uporczywych plam. Jeśli są, są eliminowane.

Następnie dywan przechodzi proces płukania i wirowania w specjalnej wirówce. Taki sprzęt pozwala dokładnie wyczyścić dywan z detergentów i wycisnąć całą wodę. Suszenie produktu odbywa się w komorze suszarniczej w stałej temperaturze i wilgotności. Na końcu dokonujemy oceny wyniku wykonanej pracy. W ten też sposób zostały zaprezentowane etapy prania dywanów.

Related Posts