Po wykryciu dziury w łodzi czy też jachcie najważniejsze jest, by jak najszybciej załatać ubytek. Potrzebny jest do tego właściwy materiał uszczelnieniowy, który skutecznie zabezpieczy powstały ubytek. Jest to bardzo ważne, aby miejsce , gdzie powstało uszkodzenie, było zabezpieczone już na stałe.

Jak przystąpić do łatania dziury w poszyciu?

żywice na jachtyPowstanie ubytku w jachcie czy łodzi wymaga jak najszybszego załatania. W przeciwnym wypadku bowiem, bezpieczna podróż może nie być możliwa. Aby właściwie załatać powstałe w jachcie uszkodzenie, trzeba posiadać najwyższej jakości żywice na jachty. Jest to bowiem zdecydowanie najlepszy sposób, alby szybko, skutecznie i trwale pozbyć się ubytków powstałych na dnie łodzi. Oprócz wyboru odpowiedniego materiału do uszczelniania łodzi, konieczne jest dokładne wykonanie tego procesu. Bardzo ważne jest, aby dokładnie oczyścić powstały ubytek oraz wyrównać krawędzie otworu. Dzięki temu będzie można mieć gwarancję, że wybrany środek uszczelniający długo będzie utrzymywać się w miejscu aplikacji. W obecnych czasach specjaliści, tak jak wspomniano wcześniej, do łatania ubytków rekomendują przede wszystkim żywice na jachty. Jak się okazuje, jest to materiał który doskonale wypełni miejsce uszkodzenia, a dodatkowo jest na tyle stabilny, że nie będzie mu groziło wykruszenie. Po załataniu miejsca ubytku należy pamiętać także o wyszlifowaniu użytej żywicy, tak aby nie wystawała ona nawet o milimetr poza poszycie łodzi. Stosując się do tych wskazówek można sprawić, że łódź będzie praktycznie jak nowa.

Ubytki w poszyciu łodzi i jachtów zdarzają się stosunkowo często. Warto wiec wiedzieć, w jaki sposób przystępować do ich usunięcia, jak również załatania. Jest to bardzo ważne w szcególnosći w kontekście bezpiecznych podróż łodzią.

Related Posts