Ekipy ratunkowe podczas wykonywania swojej pracy, musza korzystać z jak najnowocześniejszego sprzętu. Dotyczy to również oczywiście straży pożarnej, która korzysta między innymi z nowoczesnych wozów strażackich czy też węży do gaszenia ognia. Szczególnie te ostanie mają ogromne znacznie dla sprawności działania ekipy strażackiej.

Do czego wykorzystuje są wąż ssący?

węże ssąceKażda ekipa ratunkowa w obecnych czasach korzysta z wysokiej jakości sprzętu, który pomaga w realizacji działań rabunkowych. Dotyczy to również oczywiście straży pożarnej która ma do swojej dyspozycji między innymi węże ssące, dzięki którym możliwe jest sprawne gaszenie pożarów. Węzę te to taki naprawdę bardzo istotny element armatury pożarniczej, gdyż są wykorzystywane do  napełniania zbiornika środkiem gaśniczym,  którym jest najczęściej woda. Węże takie są podłączone z jednej strony do wozu strażackiego, a z drugiej doi prądownicy. Są one głównym łącznikiem pomiędzy zbiornikiem a pompą wodną, umożliwiając pobieranie wody ze zbiorników wodnych, na przykład jezior czy też rzek. Można je także podłączać do miejskich hydrantów. W przypadku pożarów, których nie można lub nie da się ugasić za pomocą wody, węże ssawne są wykorzystywane do napełniania zbiornika środkami pianotwórczymi. Węże ssawne, ze względu na swoją ważną rolę, powinny być odpowiednio odporne, przede wszystkim na nagły wzrost ciśnienia przepływu, w czasie napełniania zbiornika wodą. Dlatego też są one najczęściej produkowane z wysokiej jakości gumy technicznej.

Odpowiednie wyposażenie ekip ratunkowych jest bardzo ważne, aby mogły one odpowiednio pełnić swoją funkcje. Szczególnie tyczy się to ekip strażackich, które są wysyłane w celu ugaszenia pożaru. Musza one być wyposażone w akcesoria, umożlwiające im pobór środka gaśniczego, na przykład wody.

Related Posts