Każdy z nas kocha swoich bliskich nad życie i poświęciłby wszystko, aby ich jesień życia upłynęła w jak najlepszych warunkach. Są jednak choroby, które uniemożliwiają samodzielną opiekę nad seniorem we własnych czterech ścianach. Osoby cierpiące na ciężkie przewlekłe i postępujące choroby wymagają często opieki 24 godziny na dobę. W takich sytuacjach warto poszukać pomocy u profesjonalistów.

Profesjonalna opieka w domu seniora

dom opieki legnicaIstnieje wiele profesjonalnych ośrodków, w których wykwalifikowana kadra podejmie się kompleksowej opieki nad osobą starszą i schorowaną. Często seniorzy wymagają pomocy nawet całą dobę. Bywają choroby, w których sami nie poradzimy sobie z codzienną pielęgnacją i leczeniem chorego. W tej sytuacji warto powierzyć sprawę specjalistom. Jeśli poszukiwany jest profesjonalny dom opieki Legnica będzie doskonałym miejscem, by uzyskać fachowa pomoc. Wystarczy przywieźć tam chorą starszą osobę, by otrzymała ona wszelkie wsparcie w każdej dziedzinie życia. Legniccy pracownicy domu opieki zadbają o odpowiednią pielęgnację, zapewnią rehabilitację, podejmą się zabiegów terapeutycznych. Na chorych czeka też pomoc lekarzy geriatrów, a także fizjoterapeutów i masażystów, którzy pozwolą im zapomnieć o codziennym bólu. W ośrodku znajdują się liczne nowoczesne sprzęty do rehabilitowania pacjenta. Stosowana jest hydroterapia, fizykoterapia, lecznicze masaże oraz naświetlanie lampami o działaniu uśmierzającym bóle.

Często organizowane są także wycieczki do parku, lasu lub ogniska grupowe. Do wyboru są też liczne rozrywki o charakterze artystycznym, takie jak np. warsztaty muzyczne, tkackie lub plastyczne pod okiem lokalnych artystów z Legnicy i okolic. Często do ośrodka zapraszani są na prywatne recitale aktorzy i piosenkarze, aby urozmaicić wolny od terapii czas starszym osobom.

Related Posts