W całej rodzinie to zwykle dzieci mają najwięcej zdjęć, a rodzice pojawiają się na nich raczej tylko kiedy przypadkiem wejdą w kadr. Uwielbiamy zdjęcia dzieci i zwykle robimy je sami, ale nie każdy wie, jaki aparat się do tego nadaje.

Sprzęt do fotografii dziecięcej

bezkonkurencyjna fotografia dziecięca w ŁodziRodzice chcą często wybrać to, co najlepsze i szukając aparatu, wybierają od razu lustrzanki. Niestety rzadko mają czas, by dobrze poznać możliwości sprzętu i nie zawsze sobie radzą z samodzielnym wyborem ustawień. Dla kogoś, kto w robieniu zdjęć jest raczej amatorem, a do tego amatorem objuczonym butelkami, zapasowymi pieluchami, ubrankami i zabawkami, ciężka lustrzanka to kiepski wybór. Dzieci ruszają się na tyle szybko, że obsługę aparatu trzeba mieć w małym palcu, aby na bieżąco radzić sobie ze zmianami ustawień. Nie można zrobić dobrych zdjęć, jeśli nie są one dopasowane do aktualnych warunków w plenerze, gdy jest problem z ostrością i tak dalej. Lepiej wybrać mniej profesjonalny sprzęt, ale łatwy z obsłudze, z automatycznym ustawianiem ostrości i różnymi opcjami dostępnymi na aparacie, nie przez menu. Dopiero na poziomie profesjonalnym można sobie pozwolić na obsługiwanie lustrzanki, bo tylko wtedy można wykorzystać wszystkie dostępne możliwości – a przynajmniej ich większość, te, które nie wymagają za wiele czasu na ustawienie. Choć amatorskie zdjęcia mogą być jak najbardziej udane, to jednak dopiero profesjonalna, bezkonkurencyjna fotografia dziecięca w Łodzi lub w innym dużym mieście pokaże, co można osiągnąć w kwestii robienia zdjęć najmłodszym.

Zwykle takich zdjęć trzeba zrobić dziesiątki lub nawet setki, by znaleźć kilka lub kilkanaście dobrych, dlatego aparat musi szybko je zapisywać i mieć bardzo pojemną kartę pamięci. Konieczny też będzie dobry obiektyw, lub obiektywy, najlepiej takie, które można bardzo szybko zmienić. A poza sprzętem konieczne będzie też mnóstwo praktyki.

Related Posts