Filtrowanie oleju w samochodzie ma ogromne znaczenie aby cała jednostka napędowa działała poprawnie. Zadaniem oleju jest smarowanie konkretnych elementów ruchomych silnika. W momencie gdy przedostanie się już przez wszystkie elementy spływa z powrotem do miski olejowej zanieczyszczony przez składniki zewnętrzne oraz te wytworzone podczas pracy silnika. 

Okresowa wymiana filtra oleju

filtr oleju renault meganeWakacje okres wyjazdów oraz odpoczynku. Obecnie coraz więcej z nas rezygnuje z podróżowania środkami transportu publicznego takich jak autobus lub pociąg i wybiera podróż samochodem. Kilka tygodni temu postanowiłem wyjechać o odwiedzić mazury jednak przed wyjazdem postanowiłem oddać samochód do warsztatu samochodowego w celu przeglądu, ponieważ zauważyłem ostatnio, że silnik nie pracuje tak jak jestem do tego przyzwyczajony. Po kilku godzinach mechanik oddzwonił i powiedział, że to nic poważnego i wystarczy tylko wymienić olej. Podczas tego typu kosmetyki obowiązkowym zabiegiem jest również wymienić filtr oleju Renault megane jest samochodem do którego części są bardzo tanie dlatego nie zastanawiałem się długo i postanowiłem postąpić zgodnie z radami mechanika. Pracownicy warsztatu, którzy dokonywali wymiany podzespołu uświadomili mnie jak ważna jest ta mała część. Dobry filtr jest w stanie zatrzymać zanieczyszczenia wielkości ziarenka piasku czyli mówimy tutaj o wielkościach rzędu kilku mikromilimetrów. Nawet tak drobne zanieczyszczenia dostające się regularnie do silnika są w stanie zmienić tryb jego pracy co w efekcie może skutkować uszkodzeniami jego elementów. 

Dlatego też wymiana filtra oleju powinna odbywać się za każdym razem gdy wymieniamy olej samochodowy, wymiany oleju powinny następować co roku lub po przejechaniu około 15 tysięcy kilometrów. Tego typu filtry są to części bardzo tanie. Zaleca się stosowanie produktów sprawdzonych i uznanych marek. 

Related Posts