Bawełna należy ściśle do środowiska naturalnego. Jest to roślina o wielu zastosowaniach. Praktycznie wszyscy chodzimy w ubraniach z bawełny. Ale sama bawełna może być również dodatkiem do innych włókien i to nie tylko naturalnych, także sztucznych. Bawełna służy ludziom od tysiącleci. Niektórzy nawet podają tu cyfrę 12 tys lat. To dużo.

Ekologiczne, bawełniane reklamówki

producent ekologicznych toreb bawełnianychZapewne większość z nas uśmiechnie się pod nosem, słysząc złączone te dwa słowa: „ekologiczne – reklamówki”. Wszyscy wiemy, że nie ma takiego produktu i każdy z nas reklamówkę kojarzy z wszędobylskim, szeleszczącym i niebezpiecznym dla środowiska naturalnego plastikiem. Ale sama reklamówka wcale nie musi sprawiać wrażenia potencjalnego „agresora” środowiska naturalnego. Każdy producent ekologicznych toreb bawełnianych poprzez swoje wyroby zamazuje nieprzyjemne wrażenie i dostarcza swoim odbiorcom trwałych i do tego często bardzo ładnych produktów, służących do transportu zakupów. Taka torba bawełniana nie urwie się, nie „zaparzy” naszych zakupów, ochroni je przed kurzem ulicznym, często deszczem, a także wzrokiem innych. Nie każdy lubi chwalić się zakupami, a reklamowa torba bawełniana skutecznie zasłania wszystko to, co kupiliśmy. Jednak torby bawełniane wcale nie muszą być produkowane z czystej bawełny. Mogą mieć dodatek innych włókien. Jeśli naturalny to może być np. len, czy wełna, a jeśli sztuczny, stosuje się dodatki różnego rodzaju poliamidów. Sprawiają one, że sama torba jest znacznie trwalsza.

Torby bawełniane są także wykorzystywane do pakowania różnorodnych towarów, przez rozmaitych producentów. Dzięki im producent np. butów znanej marki, może zaskarbić sobie wdzięczność potencjalnych klientek udowadniając, że jego towary, wcale nie są tak „byle jak” zapakowane.   

Related Posts