Beton stał jednym z podstawowych surowców do produkcji elementów wykończeniowych wnętrz. Wytwarza się z niego znakomite dekoracyjne panele ścienne, przedmioty użytkowe i ozdobne, imitację cegły oraz inne detale. Bardzo interesujące są również efektowne podłogi wykonywane z wylewek betonowych.

Odporne i trwałe podłogi z betonu

posadzki betonowe dekoracyjneOferta materiałowa do wykonania świetnych posadzek jest ogromna. Jeżeli zależy nam jednak na podłodze o wyjątkowej trwałości i naturalnej urodzie warto przemyśleć wariant wykonania posadzki betonowej. Nowoczesne posadzki betonowe dekoracyjne wzięły swój początek z wnętrz fabryk i magazynów. Są wykonywane na bazie wylewek betonowych lecz współczesne mieszanki cementowe do zastosowań w lokalach mieszkalnych znacznie się różnią składem od swoich fabrycznych poprzedniczek. Przede wszystkim zawierają barwniki i kruszywa dzięki, którym doświadczony fachowiec może uzyskać niemal idealną imitację kosztownych kamiennych posadzek. Podłogi betonowe można zatem barwić na dowolny kolor i nadać im odpowiednią fakturę. Mogłoby się wydawać, że posadzki z betonu są zbyt ciężkie by stosować tą technologię w mieszkaniach. Jest jednak inaczej gdyż betonowa posadzka obciąża strop w mniejszym stopniu niż wykonana z tradycyjnej glazury. Grubość posadzki betonowej zależy od samego inwestora. Bardzo ważnym etapem dla uzyskania bardzo dekoracyjnych efektów jest obróbka mechaniczna polegająca na szlifowaniu i polerowaniu powierzchni posadzki. Stopniem intensywności wykonywania tych zabiegów można regulować stopień połysku lub zmatowienia powierzchni.

Posadzki betonowe wymagają odpowiedniego zaimpregnowania chroniącego przed zaplamieniem i ewentualnym zarysowaniem. Najlepszym sposobem zabezpieczenia betonowej posadzki jest polimeryzacja długotrwale chroniąca posadzkę. Bardzo ciekawym lecz kosztownym sposobem jest wykonanie posadzki z mikrocementu.

Related Posts