Potrzebowałam skutecznej reklamy dla mojej firmy. Interesy niestety nie szły za dobrze. Stwierdziłam, że zadbanie o rozpoznawalność mojej placówki musi pomóc. W końcu skąd ludzie mają wiedzieć, że mają się zgłosić do mojej firmy, skoro nie wiedzą o jej istnieniu?

Wielkoformatowe druki jako dodatkowa usługa

druk wielkoformatowyMyślę, że reklama to nie wszystko, ale na pewno odgrywa bardzo ważną rolę. Muszę zadbać o jakość moich usług, bo na pewno powinnam się dalej rozwijać, ale na pewno nie jest to sprawa jednego czynnika tylko wielu, które łączą się w jedną całość. Postanowiłam prześledzić różne procesy zachodzące w firmie i właśnie zadbać o reklamę. Można to przeprowadzić moim zdaniem jednocześnie, a dzięki reklamie już coś się zacznie powoli dziać. Stwierdziłam, że na przykład powinnam rozszerzyć moją działalność o druk wielkoformatowy, bo klienci często o niego pytają. Poza tym zastanawiam się czy moja osobista analiza działalności wystarczy, czy nie lepiej byłoby zaangażować także speca od consultingu. Taka osoba pojawi się w miejscu pracy i dokładnie przebada, co jest nie tak, że biznes nie przynosi takich zysków, jakby mógł. Prawdopodobnie może to być związane z różnymi szczegółami, których ja jako właściciel nie dostrzegam. Pracownicy przecież mi wszystkiego nigdy nie powiedzą. Muszę na bieżąco kontrolować różne kwestie w mojej własnej drukarni, ale nie wiem czy jestem w stanie samodzielnie przeprowadzić proces naprawczy. Zobaczymy, najpierw spróbuję sama. Zakupię maszynę do druku wielkoformatowego. Może dzięki temu będzie trochę więcej klientów. Poza tym ta reklama.

Dodatkowo pogadam z pracownikami. Może chociaż któryś z nich będzie na tyle odważny, żeby mi powiedzieć, co jest według niego dobrze, a co źle. Do tej pory to zaniedbywałam, a myślę, że może przynieść spodziewane rezultaty.

 

Related Posts