Nigdy nie zdawałem sobie sprawy z tego, że mój sen zależy od tego, na jakim śpię materacu. Zawsze twierdziłem, że to wszystko jedno. Pewnego dnia przekonałem się jednak, że to właśnie materac ma największy wpływ na moje samopoczucie po przebudzeniu. Był to zupełny przypadek, ale dzięki niemu budzę się każdego dnia świetnie wyspany.

Kupiłem nowe łóżko i dostałem materac

materace 150x200Zupełny przypadek sprawił, że teraz budzę się rano w świetnym nastroju. Kiedy urządzałem swoją sypialnię musiałem kupić nowe łóżko. Akurat była promocja, że do nowego łóżka dowolny materac mogłem otrzymać gratis. Wszystko dlatego, że zdecydowałem się na dębowe łóżko o niestandardowych wymiarach. Pokazano mi wszystkie materace 150×200, czyli takie, które pasowały do wybranego przeze mnie łóżka. Jako, że materac miał być gratis to pozwoliłem sobie wybrać taki, który cenowo był z najwyższej półki. Doradca w sklepie powiedział mi też o jego doskonałych właściwościach jak sprężystość i dopasowanie do kształtu i budowy ciała. Nie chciałem wierzyć, że materac może mieć wpływ na jakość mojego snu. Przekonałem się już pierwszego poranka, kiedy obudziłem się bez żadnych bólów w kościach. Naprawdę to było coś niesamowitego, bo jeszcze nie zdarzyło mi się tak dobrze wstać. Po kilku dniach używania dobrej jakości materaca budziłem się w doskonałym nastroju. Przede wszystkim byłem wypoczęty i wyspany. Materac naprawdę robi różnicę. Pewnie gdybym nie dostał go gratis do zakupionego łóżka to dalej żyłbym w nieświadomości.

Czasem opłaci się wymienić łóżko na nowe, żeby dostać do niego zupełnie nowy materac. Dzięki temu mogłem przekonać się na własnej skórze, że materac ma wpływ na jakość snu. Teraz budzę się w doskonałym humorze i pełne energii do działania. Kiedy spałem na starym materacu to wstawałem obolały. Teraz już wiem jak ważny jest materac dla zdrowego snu.

Related Posts