Każde dziecko chce mieć szczęśliwą i kochającą rodzinę, która daje mu poczucie bezpieczeństwa, jednak poczucie bezpieczeństwa niekiedy zostaje zburzone nie z winy dziecka, ale rodziców. Jest tak w przypadku rozwodów lub patologicznych zachowań. Dziecko ma problemy związane z obniżeniem poczucia wartości a także trudności emocjonalne.

W jaki sposób psycholog pomoże dziecku?

psycholog dziecięcy w Warszawie na UrsynowieKażdy rodzic pragnie szczęścia dla dziecka, dlatego rodzice powinni zachowywać się odpowiedzialnie. Jeśli w rodzinie są jakieś kłopoty, to bardzo ważne staje się przede wszystkim skorzystanie z porad specjalistów. Najbardziej odpowiedni w tym przypadku okaże się być psycholog dziecięcy w Warszawie na Ursynowie posiadający wielkie doświadczenie w analizowaniu psychiki dziecka. Metodą na to, aby dziecko poczuło się bezpieczniej staje się terapia całej rodziny prowadzona przez psychologa dziecięcego. Polega to na początku na konsultacji. Psycholog najpierw rozmawia z rodzicami, a potem z dzieckiem. Potem następuje wspólna rozmowa. Jeśli członkowie rodziny się na to zgadzają, przychodzą do psychologa na cykl takich spotkań. Dziecko wówczas będzie mogło zrozumieć to, że nie jest winne niczemu, co się dzieje złego w świecie dorosłych. Również dorośli powinni mieć swoją indywidualna terapię rodzinną. Psycholog może również prowadzić z dzieckiem szereg rozmów indywidualnych, które sprawiają, że dziecko staje się bardziej dojrzałe i realniej patrzy na świat nie tracąc przy tym swojego wewnętrznego szczęścia.

Jak ważne są dziecięce konsultacje psychologiczne wiedzą psycholodzy, dzieci i ich rodzice. Wielokrotnie jest tak, że po kilku terapiach następuje zjawisko zrozumienia i szacunku w rodzinie. Ponadto wraca poczucie bezpieczeństwa, a trudności w nauce są zniwelowane.

Related Posts