ławki parkowe

Parki są zazwyczaj jedynymi oazami zieleni w mieście. Słychać w nich delikatny szczebiot ptaków, szum drzew a przede wszystkim, własne myśli. W mieście trudno o cisze i spokój. Czasem w własnym domu nie mamy nawet chwili wytchnienia.

Kosze oraz ławki z betonu to ważny element parków

ławki parkoweZa oknem wciąż hałasują samochody, sąsiad z góry robi remont a sąsiadka ubija schaby. W takiej sytuacji ludzie lubią chodzić do parków miejskich. Wystarczy spojrzeć na takie miejsca latem. Jest tam pełno małych dzieci, starszych, młodzieży oraz ludzi w kwiecie wieku. Wszyscy spacerują ramie w ramię, wsłuchują się w odgłosy przyrody i niezobowiązująco rozmawiają. Kosze parkowe pełne są papierków po lodach, ławki parkowe są zajęte co do centymetra. Kosze betonowe nigdy nie mają tylu papierków po lodach w sobie co te w parku. Relaksować bowiem lubimy się w ciszy i spokoju. Środek miasta nie jest zazwyczaj idealnym do tego miejscem. Gdy latem nudzą się nam już grile betonowe,wyjazdy na działkę i oglądanie powtórek programów, idealnym miejscem jest park miejski. To w nich organizowane są różnego atrakcje dla dzieci, koncerty, a nawet przedstawienia na amfiteatrach parkowych. Trudno teraz sobie wyobrazić by te miejsca miały zniknąć z miejskiego krajobrazu.

Oglądając stare fotografie zawsze możemy natknąć się te z parków. Wówczas miejsca te tętniły życiem. Były drugim po rynku sercem miasta. Ludzie gromadami przychodzili tam by po prostu pobyć ze sobą. Dziś jest podobnie. Park łączy pokolenia. To tam właśnie czy to młody czy stary, odpoczywa od trudów dnia codziennego.

Tekst powstał z pomoca strony z ławkami i koszami z betonu: https://www.architekturaparkowa.pl

Related Posts