Przebywając na terenie zakładu produkującego żywność, w szpitalu czy chociażby w salonie kosmetycznym, możemy zauważyć, że każdy z pracowników ma na sobie odzież ochronną. Taki ubiór ma zapewnić nie tylko pracownikom, ale także i nam ochronę przez bakteriami i wirusami, które codziennie dookoła się rozprzestrzeniają.

Dlaczego potrzebne są nam fartuchy fizelinowe?

fartuch fizelinowyZ fartuchami fizelinowymi najczęściej spotykamy się w szpitalu. Odzież ta, ma za zadanie chronić nie tylko nasze uranie, ale również nas samych przed bakteriami i różnymi zanieczyszczeniami. Najczęściej fartuch fizelinowy noszą osoby, które chcą odwiedzić kogoś bliskiego w szpitalu. Jeśli ważna dla nas osoba jest po operacji, bądź zamierzamy uczestniczyć z nią w jakimś zabiegu, specjalistyczna odzież jest od nas wymagana. Taki fartuch jesteśmy w stanie dostać w niemal każdej aptece, bądź sklepie medycznym. Zazwyczaj ma on kolor zielony, biały bądź niebieski i jest pakowany po dziesięć sztuk. Na końcu rękawów umieszczone są ściągacze, które mają odpowiednio zabezpieczać naszą odzież. Pod szyją i w pasie znajdziemy sznurki, które będą chronić resztę naszego ubrania. Oprócz fartuchów fizelinowych w komplecie często możemy dostać czepek, a także specjalne nakładki na buty. Nie dostaniemy za to dokładnego rozmiaru. Takie produkty są zawsze uniwersalne i przeznaczone do jednorazowego użycia. Fartuchy fizelinowe są wykonywane z polipropylenu. Jest to dość cienki materiał, dlatego musimy uważać, by go nie przedziurawić.

Fartuch fizelinowy jest przeznaczony przede wszystkim dla naszej ochrony. Zabezpiecza również teren szpitala przed rozprzestrzenianiem się niechcianym bakterii i zarazków, które mogą negatywnie wpływać na chorych. Jest niedrogi i powszechnie dostępny, więc nie ma problemu z jego zakupem.

Related Posts