Korzystanie z sauny Infrared jest stosunkowo mało popularne, choć została ona wynaleziona już prawie czterdzieści lat temu, ale liczba osób korzystającej z tej formy oczyszczania organizmu stale rośnie. Dzieje się tak między innymi dlatego, że w kabinie cieplnej Infrared mogą często korzystać osoby, dla których przebywanie w tradycyjnej saunie, głównie z przyczyn zdrowotnych jest niewskazane.

Producent poleca sauny infrared

sauny infrared producentAle to nie wszystko. Sauna Infrared podobnie jak tradycyjna sauna oczyszcza i regeneruje organizm oraz pozytywnie oddziałuje ciepłem, ale ma też o wiele więcej właściwości leczniczych, dzięki czemu jest stosowana między innymi w rehabilitacji. Warto wiedzieć czym różni się działania kabiny cieplnej IR od tradycyjnej sauny. Otóż w saunie nagrzewa się powietrze w pomieszczeniu, w przypadku kabin Infrared jest inaczej, ponieważ wykorzystują one promieniowanie podczerwone, które ogrzewa bezpośrednio ciało. Dzięki temu w kabinie nie ma uciążliwego dla wielu osób zjawiska gorącego powietrza, kąpiel w takiej kabinie nie jest tak wyczerpująca dla organizmu, można z niej korzystać dłużej, a przyjemność porównywana jest z wygrzewaniem się na plaży. Sauny Infrared producent znajdują zastosowanie w leczeniu bólów głowy, reumatyzmu, zapalenia oskrzeli, kąpiele rozluźniają mięśnie, niwelują objawy stresu i zmęczenia, a także co dla wielu jest szczególnie ważne – skutecznie wspomagają odchudzanie oraz walkę z cellulitem oraz oczyszczanie organizmu z toksyn, a nawet poprawiają wygląd skóry. Badania pokazują, że aż 80% energii promieniowania podczerwonego wnika w głąb organizmu dając wiele korzyści dla zdrowia.

Promieniowanie takie rozgrzewa mięśnie, tkankę tłuszczową oraz narządy wewnętrzne. Przy tym jest to działanie bezpieczne dla zdrowia. Jeśli zdecydujemy się na zakup sauny infrared do domu to musimy wiedzieć, że jest ona dwukrotnie tańsza przy zakupie oraz trzykrotnie tańsza w eksploatacji niż tradycyjna sauna sucha. I do tego pomieszczenie nie musi być adaptowane w specjalny sposób.

Related Posts