Jeszcze do niedawna nikt nie zwracał uwagi na to na jakim talerzu jemy grilla, z jakiego kubka pijemy kawę na wynos czy z jakiej słomki pijemy ulubiony napój. Obecnie ta sytuacja się diametralnie zmieniła, bo zdajemy sobie sprawę z zanieczyszczenia Planety plastikiem.

Czy słomka biodegradowalna jest trwała?

słomki biodegradowalneGłówna obawa związane z ekologicznymi słomkami była taka, że będzie szybko namakać, a picie przez nią nie będzie możliwe. Jednak były one bezpodstawne, ponieważ obecnie stosowane materiały są na tyle odporne na wilgoć, że z powodzeniem mogą kilka godzin znajdować się w płynie i nie stracą swoich właściwości. Słomki biodegradowalne możemy już kupić w każdym sklepie spożywczych, ponieważ na stałe zajęły miejsce plastikowych modeli. Przede wszystkim na rynku znajdziemy słomki wykonane z wielowarstwowego papieru, trzciny cukrowej czy bambusa. Wszystkie są w stu procentach kompostowalne, czyli wystarczy je wyrzucić do odpowiedniego pojemnika na śmieci lub do własnego kompostownika. W ciągu kilkudziesięciu dni nie będzie śladu po słomce, ponieważ w całości ulegnie rozkładowi. Tego typu słomki idealnie się sprawdzą na przyjęciu urodzinowym dla dzieci, ale także dla dorosłych. Bez obaw można przez nie pić wodę, soki, smoothie czy koktajle, ponieważ są wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci. Słomki bambusowe mają trwałość nawet do ośmiu miesięcy przy codziennym użytkowaniu. Z tego samego surowca są wykonane także talerzyki, miseczki, bubki czy pojemniki na dania serwowane na wynos.

Jak widać można było całkowicie zrezygnować z plastiku w branży jednorazowych, ale także wielorazowych naczyń, sztućców i akcesoriów. Ich ceny są jedyne nieco wyższe od plastikowych produktów, ale za to są całkowicie bezpieczne i biodegradowalne.

Related Posts