Ostatnio w Polsce buduje się coraz więcej ośrodków sportowych, rekreacyjnych z basenami. Ceny za godzinę pływania w takim basenie zachęcają klientów. Niemniej jednak nadal wiele osób marzy o tym, by posiadać swój własny basen w ogrodzie.

Basen w miejscu nasłonecznionym i wolnym od drzew

budowa basenu ogrodowegoMożliwe jest wybudowanie basenu z zawsze czystą oraz ciepłą wodą, a także basenu z dodatkowymi atrakcjami jak np. nurt wodny czy też bicze wodne. Trzeba tylko pamiętać o tym, by budować baseny ogrodowe zgodnie z prawem. Tak naprawdę basen można wybudować w każdym momencie. Można to zrobić wtedy, kiedy działka już jest całkowicie zagospodarowana – trzeba jednak liczyć się z tym, że wtedy budowa będzie wymagała zniszczenia trawnika, drzew czy innych elementów. Dlatego najlepiej zdecydować się na budowę basenu ogrodowego w czasie budowania domu na działce. Taka budowa basenu ogrodowego wcale nie trwa długo – zależy od tego, z jakich materiałów będzie korzystać firma budująca taki basen. Możliwe jest też zbudowanie basenu ogrodowego wewnątrz budynku, ale tu plan basenu musi być częścią projektu budynku przed jego budową. Tak naprawdę basen ogrodowy można wybudować w każdym miejscu na działce. Można usytuować basen w ogrodzie lub na granicy z inną działką. Warunek jest jednak taki, by basen ogrodowy nie powodował zawilgocenia czy zmian terenu, na którym znajdują się nieruchomości. Basen musi być po prostu bezpieczny.

Jeśli zamierzamy zdecydować się na basen odkryty, powinniśmy przede wszystkim wybrać miejsce najbardziej nasłonecznione na danej posesji. W ten sposób woda będzie naturalnie nagrzewana przez promienie słoneczne. Lepiej też budować basen z dala od drzew, które późnym latem będą zanieczyszczać wodę basenową liśćmi. Teren powinien być czysty i odsłonięty, by woda była stale nagrzewana.

Related Posts