Dom powinien stać na fundamencie, który jest mocny i nie ma na danej posesji czynników, które go osłabią. Oczywiście posesja może się niczym nie różnić od posesji sąsiada, jednak warunki glebowe już tak. Tego nie widać gołym okiem, dlatego należy wykonać dobre badanie gruntu. Wiele firm z Poznania realizuje takie usługi bardzo kompleksowo. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ przy budowie domu trzeba być dokładnym.

Badanie gruntu przez poznańskich fachowców

kompleksowe badania gruntu - poznańPrzed budową domu badanie gruntu wykonane przez dobrego fachowca jest tak naprawdę na wagę złota. Nie widzę tutaj nic dziwnego, ponieważ od gruntu naprawdę wiele zależy. Jeżeli interesują nas kompleksowe badania gruntu – Poznań to świetne miejsce do załatwienia ekipy geologicznej. Bada się nie tylko wody podziemne, jednak to zdecydowanie najbardziej intensywnie. Do tego jest badanie warstw glebowych oraz kwasowości, która ma wpływ na beton. Po badaniu gruntu otrzymamy informację, czy jest nam potrzebna iniekcja krystaliczna w fundamencie. Badanie gruntu pozwoli również otrzymać mniej istotne informacje, które jednak wielu ludzi ciekawią. Chodzi na przykład o to, czy w ziemi ryje dużo kretów. Po dobrym badaniu gruntu dowiemy się także, czy jest możliwość budowy innych budynków opartych na fundamentach, na przykład w przypadku domu jednorodzinnego może to być garaż murowany lub budynek gospodarczy.

Badanie gruntu często może być niewymagane podczas załatwiania pozwolenia na budowę domu. Jednak zainteresowanie się taką usługą jest jak najbardziej konieczne, chociażby dla własnego bezpieczeństwa. Po kilku latach od zakończenia budowy budynku nie okaże się, że ściany gubią pion lub zaczynają pękać, nie tylko na łączeniach. Również fundament nie będzie podmywany, a dom wytrzyma wiele dekad w dobrym stanie.

Related Posts