Każdy w swoim ogrodzie chce mieć przestrzeń do spędzania wolnego czasu i relaksowania się. W takich przypadkach najlepiej jest postawić altanę z drewna, która będzie nam umożliwiała takie spędzanie czasu. Altana wcale nie musi być dużym wydatkiem, jeśli weźmiemy się samodzielnie do pracy. Jej wykonanie także nie należy do najtrudniejszych, ponieważ nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, by tym się zająć.

Altana ogrodowa niskim kosztem

tanie altany ogrodoweAby zbudować altanę potrzeba kołków montażowych, kotw do drewna, a także materiału budowlanego. Najlepiej jest przygotować plan na kartce papieru z dokładnymi wymiarami. Dzięki temu w markecie budowlanym będziemy mogli od razu zamówić wszystkie elementy na taką długość, jaka jest nam potrzebna. Tanie altany ogrodowe są proste w budowie. Nie trzeba stosować trudnych rozwiązań architektonicznych, ponieważ w przypadku altan liczą się najprostsze łączenia. Dzięki temu nasza altana będzie miała wyjątkową stabilność. Można zainwestować również w pergolę na wymiar, czyli ścianki boczne, wykonane z drewna, najczęściej w jakimś wzorze. Altany ogrodowe najlepiej jest malować impregnatem, ponieważ dzięki temu drewno nie będzie się niszczyło pod wpływem czynników atmosferycznych, czyli deszczu, mrozu lub zbytniego nasłonecznienia. Warto jest zainwestować także w dodatkowy lakier, który sprawi, że powierzchnia altany będzie gładka.

Altany ogrodowe wcale nie muszą być drogie. Pamiętajmy o tym, że zawsze możemy zrobić mniejszą altanę. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz tego, co potrafimy zrobić samodzielnie. Robienie takiej konstrukcji nie wymaga dużego doświadczenia. Warto jest jednak sprawdzić w Internecie, jak przybijać deski, aby konstrukcja nie chwiała się pod wpływem silnego wiatru. Będzie wytrzymalsza dzięki temu.

Related Posts