Istnieje wiele sposobów na zdrowe spędzanie wolnego czasu. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to jedna z opcji i warto ją rozważyć. Można oddawać się wtedy pasjom, jakimi są deskorolkarstwo, łyżwiarstwo albo narciarstwo. Warto jednak zapoznać się także z nowinkami w tym zakresie, a teraz w modzie jest jazda na nartorolkach.

Nartorolkowa rozrywka dla każdego

nartorolkiWszyscy wiemy jak działają narty. Wkłada się stopy w odpowiednie sportowe buty, a następnie za pomocą fachowych zapięć przypina do nich narty. Najlepiej jeździ się na przygotowanych stokach pokrytych śniegiem, na co najczęściej można pozwolić sobie tylko w okresie świątecznym bądź w czasie ferii. Jak trenować poza sezonem? Niektórzy wybierają wtedy jazdę na rolkach, ponieważ ruchy wykonywane nogami w jej trakcie przygotowują także do zimowych szaleństw. Istnieje jeszcze inny, ciekawszy sposób na trening i zabawę w jednym: nartorolki! To wyjątkowo zmyślnie skonstruowane rolki terenowe, którymi można się poruszać po wielu rodzajach podłoża: asfalcie, betonie i twardych drogach gruntowych. Ten sprzęt wyposażony jest w duże pompowane koła, które zapewniają odpowiednią stabilność i amortyzację przy wstrząsach. Na nartorolkach można bezpiecznie zwalniać, używając specjalnych hamulców. Najczęściej jeździ się w swoich butach, odpowiednio przypiętych właściwymi regulowanymi pasami i zapięciami. Takie rolki nadają się do używania przez cały rok.

Znane nam bliżej deski, wrotki i łyżwy mają więc w rodzinie nowego kuzyna. Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie i interesują nas nowinki, powinniśmy zainteresować się nartorolkami. Mechanika odpychania i posuwania się na nich przypomina tą w podobnych sprzętach, ale ta forma rozrywki może spodobać się zwłaszcza młodszym użytkownikom, których ciekawią formy rozrywki z XXI wieku.

Related Posts